aktualizováno: 16.05.2018 12:44:43 

Na cestě k sobě... a ke světu

Četba - texty - odkazy

Četba - texty - odkazy

 

V této sekci se budou postupně nacházet zajímavé texty - vlastní nebo druhých, odkazy na videa nebo jiné zajímavosti týkající se psychoterapie, psychologie, koučování, rozvoje osobnosti atd.

 

 

Knihy

 

Filmy

V hlavě

Film "V hlavě" (Inside Out 2015) popisuje na příběhu dospívající dívky, jak v nás působí a hýbou námi naše emoce - 5 hlavních emocí v našem nitru: radost, strach, smutek, vztek a znechucení. V příběhu jsou vyobrazeny tyto emoce a jejich působení, krátkodobá i dlouhodobá paměť, osobnostní ostrovy a další prvky důležité pro rozvoj člověka.

Film je kreslený a určený spíše pro děti, ale dospělí na něm pochopí mnoho věcí o sobě i o svých dětech. Odkaz je na youtube, ale najdete ho i jinde. CSFD dává 81%.. Osobhně soudím, že pro pochopení lidských emocí a zrání člověka, je tento film naprosto vynikající.

 

Odkazy
Velmi pěkná a zajímavá přednáška Petra Ludwiga "O smylsu v práci i v osobním životě". V podstatě vychází z pfráce Viktora Frankal, zakladatele směru logoterapie a existenciální analýzy podle které pracuji. Velmi doporučuji ke shlédnutí. Přednáška trvá skoro 2 hodiny, ale je velmi zajímavá! Petr Ludwig je autore známé knihy "Konec prokrastinace".

"Deník radosti" - jedna z nejlepších cest, jak se poprat depresivními náladami. Vytvořil ho americký psycholog Martin Seligman na žádost jednoho z generálů. V americké armádě slouží jako pomoc pro zpracování traumatizujících zážitků. Funguje v podstatě jako lehčí antidepresiva - podle nedávných neurologických výzkumů. Někdy bývá nazývaný "Flow lístek" (manažery) nebo "Deník vděčnosti", ale v podstatě jde o totožnou věc.

TOPlist